Såld
Opel Corsa
1.3 CDTI ecoFLEX 5dr
“Denna Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX 5dr från 2014 med sina 95 hästkrafter är perfekt för dig som vill ha en bränslesnål och pålitlig bil för vardagens alla äventyr. Med fem dörrar och en rymlig interiör är den redo att ta dig och dina passagerare dit ni vill, med både stil och komfort.”
Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat. Backväxel svår att lägga i. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-09-28 Brister: 2 STYRLED (2.1.3) HÖGER YTTRE GLAPP
Nyckel/ar skadad, Strålkastarglasen slitna
Skada på stötfångaren fram, Fåtal lackskador, Bilen är delvis omlackerad med bitvis dåligt utfört arbete, Flertal repor och stenskott, Fåtal rostangrepp, Fåtal bucklor/dörruppslag, Högerbak dörr låser ej
Klädsel skadad, fram, Invändigt fåtal repor, fläckar och märken, Klädsel smutsig bak, Insynsskydd går ej att montera, Spår av tidigare utrustning
3 mm
6 mm
3 mm
4 mm
5 mm
6 mm
5 mm
6 mm
7215822