Ford Fiesta
1.25 5dr
“En Ford Fiesta från 2009 med bensinmotor.”
Oljeläckage. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-11-30 Brister: 2 FÄRDBROMS HJULBROMS (1.1) BAK HÖGER ANLIGGNING 2 HJULLAGER (5.1.3) FRAM HÖGER GLAPPT 2 SPINDELLED (5.3.4) FRAM VÄNSTER GLAPP Anmärkningar: 2 X MOTOR (6.1.8,8.4.1) OLJELÄCKAGE 2 X REFLEX (4.8) BAK VÄNSTER SKADAD
Glapp spindelled vänster fram. Hjullager fram höger glapp
Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Flertal lackskador, rostangrepp, bucklor, stenskott, dörruppslag och repor, Vänster reflex bak skadad
Invändigt några repor, fläckar och märken. Solfilm höger sida bak fastsättning bristfällig
8 mm
8 mm
8 mm
8 mm
6 mm
4 mm
6 mm
4 mm
14" Alu.fälg
7222569