BMW 5-serien
540i Sedan, E34, Taklucka
“Denna BMW 540i 1994, är en klassisk och kraftfull lyxsedan som erbjuder en imponerande 4.0-liters V8-motor. Med sin tidlösa design och exceptionella kördynamik är den en uppskattad modell bland bilentusiaster. E34-generationen är känd för sin höga byggkvalitet och komfort, och denna 540i kombinerar lyx med prestanda. Perfekt för förare som söker en klassisk bil med karaktär, kraft och körglädje.”
Flertal mindre oljeläckage. Motor går ojämt. Rycker vid acceleration och på tomgång. Tickar från motor vid högre varvtal
Stötdämpare bak höger oljeläckage, Bakaxel oljeläckage, Torkarblad utslitna fram.Bilen vandrar från sida till sida när man kör. Torkararmar slår i top och ändläge. Radioenhet saknas. Telefon saknas
Spricka vindruta i synfält och stenskott utanför synfält. Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor. Flertal rostangrepp. Bakljus spruckna. Fälgar på bilen kantstötta. 1 st däck skadat
Invändigt några repor, fläckar och märken. Öppninganordning till lastutrymmet kärvar
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
Utrustningspaket: Taklucka
Taklucka
7217801