BMW 2500
“BMW 2500 från 1973 är en klassisk sedan som kombinerar tidlös tysk ingenjörskonst med elegant design, vilket gör den till en uppskattad samlarbil idag. Med sin robusta 150 hästkrafters motor och distinkta linjer erbjuder den en autentisk vintage körupplevelse som framhäver 70-talets charm och BMWs tradition av prestanda och kvalitet.”
Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat. Växellåda oljeläckage. Fordonet har en begränsad miltalsräknare. Det kan inte uteslutas att mätaren redan har snurrat runt vilket gör alla miltalsangivelser osäkra
Dammskydd till stötdämpare skadad vänster/höger fram, Vindrutespolare ur funktion, Vindrutetorkare fram defekt. Kupéfläkt ur funktion
Flertal stenskott, dörruppslag och repor. Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete, Fåtal rostangrepp och lackskador. Fälgar på bilen kantstötta
Invändigt några repor, fläckar och märken
4 mm
4 mm
4 mm
4 mm
7226455