Volkswagen Golf
VII 1.2 TSI 5dr
“En Volkswagen Golf från 2017 med bensinmotor. Utrustad med bland annat adaptiv farthållare.”
Koppling tar högt upp
Skada på stötfångaren bak, Karosskada höger sidospegel, Flertal stenskott och repor, Fåtal lackskador och bucklor, Flertal stenskott
Klädsel smutsig, fram och bak, Innertak, smutsigt
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
2 mm
4 mm
1 mm
Farthållare som hjälper till att hålla ett givet avstånd till framförvarande fordon.
Automatisk inbromsning vid lägre hastigheter för mötande fordon och hinder framför bilen (City Safety)
Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus
7219634