Såld
Opel Tigra
1.8 Twin Top
“Opel Tigra är en sportig och kompakt coupé som kombinerar stilren design med rolig och agil körning, vilket gör den perfekt för de som uppskattar dynamik och estetik i ett litet format. Den erbjuder en effektiv motor och en välplanerad interiör som maximerar både komfort och användbarhet, idealisk för dagligt pendlande eller helgutflykter.”
Skramlande ljud i motorrum, Oljeläckage, Går ej upp i arbetstemperatur
Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas, Bromssköldar bak rostskadade
Servicelampa lyser, Halvljus vänster ur funktion, Fläkten fungerar bara på fullt blås samt missljud från fläkten
Skada på stötfångaren fram, Flertal lackskador, Några stenskott, dörruppslag och repor, Dubb saknas på vinterdäck
Invändigt fåtal repor, fläckar och märken, Några lösa/skadade inredningsdetaljer
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
6 mm
5 mm
6 mm
7201003